В Україні на безкоштовних онлайн курсах від Гарварда хочуть підготувати 15 тисяч програмістів | Альтернатива

В Україні на безкоштовних онлайн курсах від Гарварда хочуть підготувати 15 тисяч програмістів

IT

Фонд BrainBasket за підтримки уряду та IT-компаній анонсував всеукраїнську освітню програму Technology Nation. На базі державних бібліотек в 22 обласних центрах країни запустять безкоштовні курси з основ програмування. Курси розроблені за програмами кращих технологічних університетів світу, таких як Стенфорд, Гарвард, MIT. Про це на прес-конференції заявив глава BrainBasket Володимир Люлька.

Програма орієнтована на українців, які хочуть перепрофілюватися в IТ. Це люди від 22 до 40 років, так звані «свічери». Студенти будуть вивчати основи самих затребуваних на сьогодні мов програмування, таких як Java, C ++, Ruby та ін., І отримають базис для подальшого навчання та працевлаштування в IТ-сфері, обіцяють в BrainBasket. Вже запущено дві пілотні групи на курс Harvard Computer Science 50. Також незабаром планується набір в пілотні групи на курси MIT і Stanford University.

У групи будуть набирати до 15 осіб, перевага віддадуть жителям регіонів, у яких є маленькі діти. Перша хвиля стартує 3 березня. Заявку можна подати вже сьогодні на сайті BrainBasket. Навчання відбуватиметься в змішаному форматі: студенти самостійно працюють з лекційним матеріалом, який доступний онлайн, і відвідують практичні заняття під керівництвом менторів. Усі матеріали будуть доступні частково українською, а частково на англійській мовах.

Курс триває три місяці (150 годин). У ньому передбачено 9 лабораторних робіт у фізичних хабах на базі бібліотек. Практичні заняття будуть проводитися у вечірній час. За словами Люльки, фізичні заняття необхідні для того, щоб закріпити отримані онлайн знання і краще мотивувати студентів. Оскільки за статистикою лише 1,5% доучуються до кінця на таких «online only» ресурсах, як Coursera, Udacity та інших.

Вже в перший день після відкриття реєстрації в BrainBasket очікують отримати до 5000 заявок, проте в першій хвилі зможуть навчитися не більше 330 осіб. Якщо перша хвиля в 22-х хабах пройде успішно, вже в травні фонд почне подальше розгортання програми Technology Nation. Всього до кінця 2016 року планується запустити 100 хабів на базі бібліотек і навчити програмуванню кілька десятків тисяч людей.

У BrainBasket розраховують залучити в програму більш 100000 чоловік за три роки, проте не плекають надій, що всі студенти стануть айтішників. «З понад 100 000 людей, за нашими розрахунками, через хаби захоче вчитися приблизно половина, тобто 60 000. Але будемо реалістами, з них тільки 10000-15000 пройдуть програму до кінця і будуть реально кодити», – пояснив Володимир Люлька.

Програму підтримали Адміністрація президента України, виробник українських комп’ютерів і смартфонів – компанія «Навігатор», компанія Microsoft Ukraine та громадська організація «Вікно можливостей».

Заступник глави адміністрації президента з реформ Дмитро Шимків, який також був присутній на прес-конференції, підкреслив, що галузь досі гостро потребує кваліфікованих розробників. «Україна входить до топ-10 країн, які випускають найбільше фахівців технічних спеціальностей. При цьому дефіцит IT-фахівців в ЄС становить 900 000 осіб », – заявив він.

Чим більше кадрів буде з’являтися в Україні, тим більше IT-компаній будуть заходити на наш ринок, впевнені в BrainBasket. «Багато хто з наших айтішників виїжджають за кордон. Тільки після Майдану з України виїхало понад 5000 розробників. Ми хочемо зупинити цей відтік », – пояснив Люлька.

Нагадаємо, на Prometheus також запускають легендарний онлайн-курс Гарварда «Основи програмування». Останні два місяці команда вела переговори з фондом BrainBasket про участь у проекті. «Але вони висунули такі умови, що ми змушені були відмовитися, щоб не порушувати зобов’язань перед користувачами», – каже Іван Примаченко, співзасновник платформи.