В Україні можуть підняти пенсії | Альтернатива

В Україні можуть підняти пенсії

Тальнівщина Фото zn.ua

Міністр соціальної політики Андрій Рева анонсував перегляд урядом розміру соціальних стандартів у частині пенсійного забезпечення.

Про це повідомляє «112 Україна».

«Те, що ми сьогодні вносимо в парламент (проект держбюджету, – ред.) ─ це перший крок. Наступний, який ми будемо робити дуже швидко, це перегляд соціальних стандартів у пенсійному забезпеченні. Нам для того, щоб це зробити, реально потрібен ресурс. Ресурс ми можемо взяти тільки в економіці», ─ сказав міністр.

За словами Реви, в економічній моделі, в якій живе сьогодні Україна, де 50% економіки в тіні, детінізація на цьому короткому історичному проміжку може дати бюджету і суспільству більше, ніж просто економічне зростання.

В Україні можуть підняти пенсії - Андрій Рева, Міністр соціальної політики

«Ми сьогодні маємо дірку, зменшення надходжень по ЄСВ до Пенсійного фонду за 9 місяців приблизно на 23 млрд грн… Ми повинні прийняти комплекс заходів щодо детінізації. Ми повинні забезпечити пріоритет у зростанні заробітної плати, але не чиновників. Зарплата потрібна тим, у кого менше доходів, зменшувати розрив між дуже багатими людьми і дуже бідними», ─ заявив Рева.

Він додав, що в проект бюджету закладено 156 млрд грн на Пенсійний фонд ─ раніше було 145 млрд.

«Це при тому, що якщо в минулому році 57% становив дефіцит Пенсійного фонду, то зараз він становитиме близько 50%. Тобто прискорено зростають надходження від ЄСВ, ми вийдемо приблизно 50 на 50», ─ уточнив Рева.