В Україні триває війна виробників курячих яєць | Альтернатива

В Україні триває війна виробників курячих яєць

Черкаси новини

Через заборону поставок в Ізраїль ціни на яйця в Україні подешевшали більше інших продуктів, з початку року більш ніж удвічі,  повідомив на своїй сторінці в Facebook головний виконавчий директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, передає Альтернатива.

“Найбільший виробник яєць в Україні, розуміючи, що не зможе повернутися на іноземні ринки, відкрив цінову війну в Україні, змушуючи знижувати ціну на яйце, для того, щоб через кілька місяців невеликі господарства забили своїх курей. Тому цінова війна триватиме ще не менше 3 місяців, протягом яких ми можемо розраховувати на низькі ціни на цей продукт “, – написав експерт.

За даними Дорошенка, 11 квітня середня вартість десятка яєць в Україні склала 10,57 грн, тоді як на 1 січня 2016 року яйця коштували 23,6 грн.

13 квітня в торгових мережах зустрічалися яйця по 8,90 грн десяток.

Нагадаємо, в середині січня Ізраїль заборонив поставки яєць з України через бактерії сальмонели, яка в них виявилася. Міністерство сільського господарства Ізраїлю перевірило яйця після смерті ізраїльтянина від сальмонельозу та госпіталізації 15 дітей. Виробники обіцяли усунути можливість зараження. Однак, поставки в Ізраїль досі не відновили. Постачати цю продукцію в Ізраїль українські підприємства стали з жовтня 2015 го року.