Вчителів з Гусакового врешті почули. в Києві… | Альтернатива

Вчителів з Гусакового врешті почули. в Києві…

Звенигородка Черкаська область, рада

Вже при самій згадці про село Гусакове на Звенигородщині, як районних, так і обласних чиновників починає лихоманити. Ще б пак: ось уже більше року вимагають там залишити в спокої їхню школу, яка потрапила під так звану реорганізацію.

Про протестні дії тамтешньої громадськості й учителів неодноразово повідомлялося. А розпочалося все з січня 2016 року, коли, маючи клопотання Звенигородської райдержадміністрації про реорганізацію школи, депутати районної ради проголосували за таке рішення. Попри всі аргументи, висловлені учителями.

Фото zvenrada.gov.ua

Фото zvenrada.gov.ua

При цьому не було взято до уваги, що рішення прийняли без громадського обговорення і урахування інтересів учнів. Як і того, що в школі навчалося 30 учнів, тоді, як згідно відповідних циркулярів, реорганізовували, а точніше – закривали на той час навчальні заклади, де було менше 25 школяриків.

Звенигородка Черкаська область

В знак протесту активісти села неодноразово вдавалися до різного роду акцій, перекриваючи автотрасу Умань-Черкаси, мітингуючи біля приміщення районної ради майже перед кожною черговою сесією. А 27 травня близько півсотні жителів села пікетували райраду. Про їхні вимоги свідчили вже написи на плакатах: «Не будуєте, то хоч не руйнуйте», «Ви накеруєте і підете, а нам тут жити», « Цвинтар освіти Звенигородщини. Хто наступний?» тощо. Ставили на тротуарі чорну труну з написом «Сільська школа», складали у неї шкільні підручники, присипаючи їх зверху квітами. Та будь-якої реакції ні в керівників району, ні в депутатів цим не викликали. Не викликав очікуваної уваги депутатів і відкритий лист до них, озвучений на сесії райради, що відбувалася того ж дня, відомою в районі ще з часів Революції Гідності громадською активісткою, вчителькою Гусаківської школи Світланою Пономаренко.
Звенигородка Черкаська область, радаНікого з них не зачепили навіть такі от слова:«Складається враження, що, проголосувавши за рішення про реорганізацію, ви взяли на себе відповідальність за все: за наших дітей, за батьків, за вчителів. Ми вважаємо необхідною вашу зустріч з громадами сіл та колективами навчальних закладів і надання чітких відповідей на запитання, які хвилюють людей. Бо відділ освіти постійно опирається на рішення сесії райради …».

Допоки ж у відділі освіти РДА кивали на районну раду, а там зсилалися на те, що питання реформування шкіл перебуває в компетенції РДА, а депутати можуть лише проголосувати «за» чи «проти», минуло літо . З 1 вересня «реорганізовані» учні 5-9 класів мали перейти навчатися до сусідньої вільховецької або ж до однієї зі звенигородських шкіл. Проте всі вони, не без відома й благословення батьків, демонстративно заповнили навчальні класи … Гусаківської школи. І навчалися таким чином декілька місяців. Зрозуміло, що при цьому вчителі не отримували зарплати, надіючись, що на їх захист стане Звенигородський районний суд, до якого вони звернулися з позовною заявою.

zven-gusakove-1veresnia

Зрозуміло, що такого демаршу, який міг би стати прикладом для інших шкіл, районне чиновництво не могло потерпіти. На адресу дирекції школи і батьків надійшли різного роду попередження ледь не про кримінальну відповідальність за невиконання статей Закону України «Про освіту», в село навідалася поліція. Але в Гусаковому, яке називають «колискою Вільного козацтва», згадавши, очевидно, козацьку вольницю, показали, що так просто їх не взяти і прийшли до рішення, обминувши навчальні заклади Звенигородщини, припровадити дітей «в прийми» до школи в селі Кобриновому сусіднього Тальнівського району , котре, до речі, свого часу входило до Гусаківської волості.

Школа в Гусаковому Звенигородський район

Не вибило з колії впертих гусаківців і рішення Звенигородського районного суду, який визнав реорганізацію законною. Вони звернулися з відповідною скаргою до Київського апеляційного адміністративного суду України, де, як образно сказала вже згадана Світлана Пономаренко, їх врешті «почули». Й справді, в постанові Київського суду , що відбувся наприкінці лютого нинішнього року, зазначено:«Постанову Звенигородського районного суду Черкаської області від 03 січня 2017 року скасувати. … Визнати незаконним рішення 4-9 від 29 січня 2016 року 4-ої сесії Звенигородської районної ради Черкаської області VII скликання «Про реорганізацію Гусаківської загальноосвітньої школи I – II ступенів».

 Ось так.
Що тепер? Побачимо…

 

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

1 Comment on Вчителів з Гусакового врешті почули. в Києві…

  1. Іван Іванович // 22/03/2017 at 14:10 // Відповіcти

    Дешевше буде весь район автобусами возити у райцентр.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*