Ювілей Буцького професійно-технічного училища - 55 років | Альтернатива

Від училища механізації – до ліцею

Минулого тижня відзначило свій 55 –річний ювілей Буцьке професійно-технічне училище. За цей час воно пройшло не один етап свого становлення. Про розвиток навчального закладу розповідає спеціальний кореспондент “Альтернативи“.

Починаючи з першого дня роботи, дирекція закладу, що йменувався тоді сільським професійно-технічним училищем механізації сільського господарства №13, мала за першочергове завдання зміцнення матеріально-технічної бази. Окрім всього іншого, для набуття практичних навиків майбутніх механізаторів тут вже до 1970 року обладнали і укомплектували належною сільськогосподарською технікою полігон. На той час в училищі було 24 трактори, 9 комбайнів різних систем та декілька десятків інших сільськогосподарських машин. А через п’ять років потому йому надали й 243 гектари орної землі. Тепер вже кожен учень мав змогу на ділі показати, чого він навчився в училищі. А кращі з кращих проходили практику на цілинних землях.

 З розширенням навчальної та матеріально-технічної бази в училищі поступово розширюється й вибір професій. Так, у вісімдесятих роках тут почали готувати й слюсарів з ремонту транспортних засобів та шоферів, а 1992 року провели перший набір учнів з професій «кухар», «пекар», «кондитер». З цього року училище стає йменуватися ПТУ №31, вже без слова «Сільське».

Починаючи з 1995 року, училище готує й бухгалтерів сільськогосподарського виробництва, а з 2003 – операторів комп’ютерного набору, агентів з організації туризму, секретарів керівників та обліковців.

Характерно, що всього за час функціонування училища з його стін вийшли понад 14 тисяч фахівців. З них 1260 випускників отримали дипломи з відзнакою.

– Ми готуємо висококваліфікованих робітників, яких чекають в сільському господарстві, на автомобільному транспорті, харчовій та інших галузях промисловості, – зазначила на урочистостях з приводу ювілею училища його директор Галина Гісько. – Нашим учням відкрита дорога не лише до здобуття необхідних знань, а й до цікавого та повноцінного життя в училищі. Вони беруть активну участь у вирішенні багатьох питань щодо навчання, побуту, відпочинку в навчальному закладі та поза його межами. Завдяки тісній співпраці училища та селищного Будинку культури, учні проявляють свої таланти в клубах та численних гуртках за інтересами.

Нагадаємо, Альтернатива уже писала що на свій хліб перейшли в Буцькому профтехучилищі. Маючи відповідну навчально-практичну базу, тут, переважно в ході виробничого навчання та проходження практики, почали випікати для власних потреб пиріжки, булочки та різну здобу. А з 2015 року з впровадженням навчально-тренувального комплексу «Бучаночка», взялися і за випікання хліба.

 Слова Галини Миколаївни належним чином підтвердили й численні почесні грамоти як районного, так і обласного рівнів, що їх удостоїлися викладачі та майстри виробничого навчання. Та чи не найвищою оцінкою роботи всього колективу став наказ Міністерства освіти України про присвоєння закладу нового найменування – Буцький політехнічний професійний ліцей. Повідомлення про це під завершення урочистостей викликало в його учасників бурю овацій.