Відкриття автореєстру дає величезні можливості для афер стверджують фахівці | Альтернатива

Відкриття автореєстру дає величезні можливості для афер стверджують фахівці

Кримінальні новини

У відкриття транспортних засобів фахівці побачили величезні можливості для афер хоча у ДАІ запевняють, що турбуватися нема про що пишуть «Вести».

В рамках відкритості влади МВС відкрило реєстр транспортних засобів. Проте виявилося, система дає збої. Також, для запиту потрібно вводити багато персональних даних, а як їх будуть зберігати і використовувати в подальшому, ніхто не інформує.
Реєстр із сюрпризом
Скористатися реєстром можна тільки за наявності електронного підпису або банківської карти для ідентифікації. Але серед 8 запропонованих журналістами банків сервіс працює лише в одному. «Вести» спробували знайти дані про транспорт нардепів, але відповідь на запит прийшов через добу, а до цього кілька разів видавав помилку.
Знайти власника за номером автомобіля не вдасться – такої графи у пошуку немає. Проте система наполегливо просила вказувати, крім імені власника та контактних даних (номера мобільного та електронної пошти), його дату народження. Хоча ці дані зазвичай не є публічними, і це чудова можливість для тих же політиків приховати свої авто, переписані на рідню. Втім, через добу це вирішили зробити необов’язковим.
«Витоків не буде»
Експерти переживають: реєстри – потенційна ціль для шахраїв. «Реєстр містить рік покупки автомобіля, посилання на агрегати, держномер. Отримавши такий набір даних, шахраї можуть надрукувати другий техпаспорт або перебити номер», – розповів фахівець з безпеки Сергій Шабовта.
За відсутність витоків ручається перший зам начальника департаменту ДАІ Владислав Криклій. «Навіть якщо карта украдена, це не дає гарантій шахраєві, оскільки в ній повинна бути прив’язка до даних номера телефону цієї карти».