Вільне козацтво на Звенигородщині: актуально, як сто літ тому | Альтернатива

Вільне козацтво на Звенигородщині: актуально, як сто літ тому

Звенигородка, новини Черкащини

Громадську організацію «Козачанський курінь Вільного козацтва» створили кілька років тому сільські однодумці з села Козацького на Звенигородщині. Завдяки інтернет-сайту «Форум села Козацького» вони вивчили історію виникнення Вільного козацтва і повернули йому історичну назву, адже саме так звався курінь 100 років тому.

 Отаман Козачанського куреня Вільного козацтва Олег Голуб, підприємець і депутат районної ради, не без гордості розповідає Альтернативі про здобутки у справі історично- патріотичного виховання молоді. Школярів тут урочисто приймають у козачки та джури, активісти куреня беруть участь у шкільних та сільських святкуваннях, організовують тематичні лекції для учнів. За три роки діяльності організували екскурсії для сільських школярів у Холодний Яр та Чигирин, Тарасовими шляхами – Моринці, Шевченкове, Будище, музей військової техніки у Шампані. Підтримують козачани й зв’язки з Лисянським козацтвом та козаками села Зелена Діброва Городищенського району, Чорними запорожцями з Корсуня.

Звенигородка, новини Черкащини

Козак

 З початком розв’язаної  Росією гібридної війни на сході України козаки стали волонтерами. З коштів громадської організації отримували допомогу воїни та їхні діти, козаки разом з односельцями готують передачі на передову. У зоні АТО разом з волонтерами побував і  Олег Голуб.

Звенигородка, новини Черкащини

Цьогоріч до ювілею заснування Вільного козацтва на кошти Козачанського куреня та добровільні внески патріотів планують встановити збірний пам’ятний знак «Борцям за волю України 1917-2017 років. Козакам та старшинам Козачанського куреня Вільного козацтва періоду 1917-18 років на чолі з отаманом Панасом Шаповалом».

Лариса Білик

Читайте також: музей «Шампань» набуває нового статусу та де варто обов’язково побувати: унікальні села України.