Віра Чепурна з Моринців береться навчати бажаючих «зеленому» туризму | Альтернатива

Віра Чепурна з Моринців береться навчати бажаючих «зеленому» туризму

Відвідуючи Моринці – малу батьківщину Тараса Шевченка , гості й туристи аж ніяк не обминуть садиби “Кобзарева колиска”, відкритої тут Вірою Стефанівною Чепурною. Це перший в Звенигородському районі паросток „зеленого” туризму.

Будинок з усіма комунальними зручностями, простора їдальня. І тут же – музей-світлиця з антрибутами старовини. А ще – трави, зібрані з лугів та берегів, своєрідне „родове дерево”, вишиванки, старовинний одяг ручної роботи. Одна німецька подружня пара, гостюючи в Чепурної, навіть напросилася тут заночувати. Й не як-небудь, а на лежанці, де замість матраца вистелили сіно. І, думаєте, скаржилися потому, що мулько було? Як би не так!

 Є тут і плетена з лози старовинна колиска, якій уже літ та й літ.

– Ця колиска не проста, а чарівна, – каже господиня. – Та жінка, яка її погойдає, гарантовано народить дитину.

 Жартує?

– Хто сумнівається, може перевірити, – ніби читаючи наші думки, продовжує Віра Стефанівна.

 Не з меншою вигадкою впорядкувала вона й всю територію садиби. Подвір’я тут з ранньої весни до пізньої осені потопає в квітах. Привертає увагу й бесідка, гойдалка, що ніби зійшла з старовинної картини, криниця зі студеною і цілющою водою. Подбала вона й про культурну програму: поїздки кінною бричкою по селу та на екскурсії до Шевченкової Керелівки та Будища, прогулянки на велосипедах – спеціально для цього придбала дві веломашини. Не нудьгують і любителі риболовлі – в ставку, що неподалік „Кобзаревої колиски”, водяться от-такі коропи й карасі. Та то, в основному, для чоловіків. А жіноцтву, окрім всього іншого, пропонує Віра Чепурна так звану арттерапію, основою якої є тут петраківський розпис. З цим, як і з плетінням соломкою, знайомлять гостей місцеві народні умільці.

 При цьому варто сказати, що за прикладом Чепурної створили подібного роду садиби для гостей та туристів і декілька її односельчанок. Водночас , дбаючи про дальший розвиток «зеленого» туризму не лише в Кобзаревому краї, а й в інших регіонах, допомагає всім бажаючим у створенні подібного роду садиб. З цією метою, зокрема, Віра Стефанівна береться за організацію школи «зеленого» туризму на базі «Кобзаревої колиски».

Leave a comment

Your email address will not be published.


*