Віртуальний світ: вплив комп'ютерних ігор на дітей | Альтернатива

Віртуальний світ: вплив комп’ютерних ігор на дітей

Реформа освіти

Нині технології розвиваються дуже швидко. Прогрес рухається впевненими велетенськими кроками в майбутнє. Практично у кожної сім’ї обов’язково є дома комп’ютер, ноутбук, планшет, вже не говорячи про мобільні телефони з величезною кількістю різних цікавих функцій. А смартфон зараз є навіть у дітей молодшого шкільного віку.

І усі вищеперелічені технології, окрім корисної, практичної, функціональної сторони, завжди мають і розважальний характер. В основному – це всякого роду ігри. Щоб зменшити негативний вплив віртуального світу на дітей, необхідно добре уявляти собі, як саме це відбувається.

 Перше, що може потрапити під негативну дію – це фізичне здоров’я, коли під час комп’ютерної гри дитина довго знаходиться в одній позі, частенько з перекривленою спиною, до того ж максимально скорочується частота мигання очей. Як наслідок, відбувається значне навантаження на хребет і зір дитини, яка призводить до проблем зі здоров’ям – сколіозу, прогресуючій короткозорості, головним болям. Ще один чинник, що впливає на фізичне здоров’я дитини під час комп’ютерних ігор, – це безперервне використання комп’ютерної мишки. У результаті у дитини з’являється біль в пальцях рук, виникає тунельний синдром – здавлення нервів через монотонне навантаження на кисть.

Тепер розглянемо дуже важливий аспект – вплив комп’ютерних ігор на психологічне здоров’я дитини. Психіка людини – дуже крихкий механізм. І якщо ознаки фізичного навантаження проявляються досить швидко, то з психічного боку все набагато складніше: процес неочевидний, а наслідки бувають важкі.

 Комп’ютерні ролеві ігри особливо позначаються на психічному здоров’ї дітей. Вони тримають гравця в постійній напрузі і хвилюванні. Таке перезбудження не може просто зникнути, а проявляється через деякий час в несподіваній зміні поведінки дитини.

Особливо хочеться звернути увагу на негативний вплив комп’ютерних ігор, що містять сцени насильства, військові дії, бійку, битви з монстрами. Із залученості в такий віртуальний світ загострюється проблема дитячої жорстокості. Одним із засадничих наслідків стає спотворене світосприйняття.

Ігри розвивають лінь і знецінюють працю, діти звикають, що легким натисненням на кнопку можна розв’язати будь-яку проблему. Діти уявляють себе безсмертними героями, яким вдаються найнеймовірніші трюки, а у разі смерті, гру запросто можна перезавантажити наново або у героя є декілька життів. Дитина починає думати, простіше залагоджувати конфлікти за допомогою сили і зброї, ніж мирним шляхом, а найстрашніше, що герої комп’ютерних ігор частенько не несуть ніякій відповідальності за свої вчинки.