Впорядкують перлину селища | Альтернатива

Впорядкують перлину селища

Буки, Маньківка, Буцькі новини

Буцький каньйон та водоспад «Вир» на Гірському Тікичі є справжньою перлиною селища, яка з кожним роком приваблює на Черкащину все більше туристів з усіх регіонів України.

А нинішнього року тут відпочивали і поляки та словаки. Милувалися місцевими краєвидами Маньківського краю і байкери з Німеччини.

Буцький каньйон та водоспад «Вир» на Гірському Тікичі

Все це змушує керівників місцевої громади дбати не тільки про престиж Буків, а й, створивши необхідні зручності для відпочивальників, забезпечити належний порядок на берегах річки. Окрім всього іншого, вже наступного літнього сезону заплановано збудувати дві стоянки для автотранспорту туристів, впорядкувати пляж .

Буцький каньйон та водоспад «Вир» на Гірському Тікичі

У селищній раді сподіваються, що корпорація «Гідроресурс-К» відродить місцеву ГЕС, збудовану на Тікичі у 1929 році за ленінським планом ГОЕЛРО. Закрита і розграбована у вісімдесятих роках, гідроелектростанція давно вже стоїть в руїнах. Тому й не дивно, що звістку про реконструкцію гідроелектростанції мешканці Буків сприйняли в цілому з ентузіазмом. «Гідроресурс-К» має виконати великий обсяг робіт.

Передусім доведеться відремонтувати водозливну греблю, пошкоджену льодоходом ще в 1980 році, очистити від намулу та заростей очерету значну частину плеса перед греблею, засмічену на вісімдесят відсотків. Буде очищено й ще одну водойму – так званий водоочисник, що входив до дериваційної системи. За попередніми підрахунками, звідси мають «вийняти» близько 40 тисяч тонн намулу.

Черкаси, Буки, Маньківка новини

Не має стояти пусткою і саме приміщення ГЕС, повідомляє «Альтернативі» селищний голова Оксана Власюк, – представники корпорації обіцяють капітально відремонтувати його і відкрити тут музей малих і середніх гідроелектростанцій.

Читайте також: Буки стануть центром об’єднаної громади.