Вшанували пам'ять отамана Гризла | Альтернатива

Вшанували пам’ять отамана Гризла

Новини Черкащини - Альтернатива

Третього березня на Звенигородщині відбулися заходи з вшанування пам’яті отамана Звенигородського коша Вільного козацтва Семена Гризла, повідомляє Альтернатива.

В цей день. минуло 95 років від дня загибелі звенигородського отамана Семена Гризла. В урочистостях, які відбулися у Гусаковому, де 1917 року зародилося Вільне козацтво, Звенигородці та Козацькому, взяли участь з Києва.

Серед них – Генеральний писар Українського козацтва, головний редактор газети «Рада козацька» Віталій Опанащук, кобзар, заслужений артист України Тарас Силенко та представники Чорних запорожців з Корсунщини.

Звенигородка персони - отаман Семен Гризл

Біля пам’ятника Вільному козацтву в с. Гусаковому. 3 березня 2016 р., світлина nezboryma-naciya.org.ua

 Про життєвий та бойовий шлях легендарного кошового, визвольну боротьбу за незалежність України на теренах Звенигородщини повідав відомий письменник, заступник голови Всеукраїнського політичного об’єднання «Державна самостійність України», керівник історичного клубу “Холодний Яр” Роман Коваль.

Історині новини
На завершення був продемонстрований історико-документальний фільм про Семена Гризла, створений Романом Ковалем і Олександром Домбровським.

Марина ЛЕСЬ