Windows 10 звинуватили в постійному шпигунстві за користувачами | Альтернатива

Windows 10 звинуватили в постійному шпигунстві за користувачами

Операційна система не припиняє стеження навіть після відключення телеметрії.
Windows 10 шпигує за своїми користувачами постійно, навіть після відключення телеметрії. Це з’ясувалося в ході експерименту, який провів один з учасників форуму Voat під псевдонімом CheesusCrust, передає SecurityLab.

Черкаси новиниСуть експерименту полягала в тому, що користувач встановив систему Windows 10 Enterprise на віртуальну машину, яка була створена в форматі VirtuslBox. Для моніторингу мережевого трафіку CheesusCrust використовував модифікований маршрутизатор.

Він налаштував систему, і при цьому відключив в ній всі функції стеження, які встановлені за замовчуванням. Однак пізніше з’ясувалося, що навіть в цьому випадку Windows 10 продовжує генерувати значний обсяг мережевого трафіку.

Відомо, що раніше творці Windows 10 планували створити спеціальне оновлення, за допомогою якого користувачі змогли б вибирати, яку саме інформацію відправляти Microsoft. Однак передбачалося, що ця версія буде доступна лише для корпоративних версій системи.

Черкаси ІТ новини

Windows 10 не припиняє стеження навіть після відключення телеметрії

В результаті експерименту, який тривав близько восьми годин, CheesusCrust встановив, що Windows 10 намагалася відправити дані на 51 різний IP-адреса 5 508 разів. А більш тривале спостереження за системою показало, що кількість IP-адрес зросла ще більше.

Раніше уже повідомлялося, що з 1 лютого 2016 року Windows 10 може автоматично завантажуватися у деяких користувачів.