Як пройшло ЗНО-2016 з української мови та літератури | Альтернатива

Як пройшло ЗНО-2016 з української мови та літератури

новини

Однак ще до початку тестування сталась не досить приємна подія: 4 травня, у переддень ЗНО, абітурієнти не мали змоги роздрукувати запрошення-перепустку. Як пояснили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), це сталось унаслідок перевантаження сервера.

«Оскільки більшість учасників намагаються роздрукувати запрошення-перепустки саме сьогодні, опція “Інформаційна сторінка” перевантажена», – йшлось у повідомленні Центру.

Зрештою УЦОЯО було ухвалено рішення про допуск учасників тестування без запрошення-перепустки.

«Для допуску до пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури обов’язковими документами є паспорт та сертифікат. Запрошення-перепустка прискорює процедуру допуску до пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання, але, як виняток, 5 травня учасник може бути допущений до пункту без неї», – повідомлялось в іншій заяві УЦОЯО того ж 4 травня.

А оскільки на запрошенні-перепустці вказується дата, час, а головне – місце проходження тестування, тим учасникам ЗНО, що з вищевказаних технічних причин не мали змоги ознайомитися з цими даними, УЦОЯО порадило звернутись до відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Попри цей інцидент, 5 травня ЗНО з української мови та літератури відбулось у звичному режимі. Як і минулого року, тестування проводилось в одну сесію, а не дві, як це було 2014 року. Розпочалось тестування об 11-ій годині ранку.

За даними УЦОЯО, опублікованими сьогодні, 6 травня, з-поміж 267 006 осіб, зареєстрованих на тестування з української мови та літератури, явка склала 95,07%, а 0,03% абітурієнтів не були допущені до складання ЗНО через відсутність необхідних документів або запізнення.

Тестування з української мови та літератури є найпопулярнішим серед вступників: так, у 2015 році явка на ЗНО з цього предмету склала 95,4%.

Окрім того, Центр також повідомив про прикрий випадок, що стався в Ужгороді, де до поліції надійшов анонімний виклик з повідомленням про замінування приміщення, де відбувалось ЗНО. Учасників тестування в терміновому порядку евакуювали, а щодо даного інциденту проводиться розслідування.

Нагадуємо, що цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури, як і минулого року, зараховується в якості державної підсумкової атестації. Наступним за рахунком відбудеться тестування з математики – середа, 11 травня, та історії України – п’ятниця, 13 травня. Кожен з учасників зовнішнього незалежного оцінювання цього року для можливості брати участь у вступній кампанії обов’язково складає одне з цих ЗНО на вибір, результат якого також зараховується як державна підсумкова атестація з відповідного предмету.

За матеріалами: ‘Освітній портал’