Як відстежити покупку із Китаю – покрокова інструкція | Альтернатива

Як відстежити покупку із Китаю – покрокова інструкція

Черкаси новини

 Останнім часом багато хто починає купувати в китайських інтернет магазинах і користується міжнародною безкоштовною доставкою. А потім кожен день заглядає в поштову скриньку в очікуванні повідомлення з пошти, щоб не прогавити і вчасно піти забрати посилку з поштового відділення місцевої пошти.

Коли приходить посилка на Вашу електронну адресу, листоноша приносить папірець-повідомлення і кидає її в вашу поштову скриньку, ну а на папірці зазвичай пишуть що прийшла посилка на ваше ім’я і прохання сходити і забрати її з пошти. Але не всі знають, що в 95% випадках після відправлення посилки, китайські продавці надають трек код за яким можна відстежити посилку з Китаю і не встаючи з дивана можна дізнатися прийшла вже посилка до вас чи ні.

Маючи поштовий трек номер Ви завжди зможете дізнатися що відбувається з вашою посилкою і в разі втрати посилки, або інших непорозумінь, можна оперативно попросити продавця відправити товар повторно, повернути гроші або отримати компенсацію за незручності. Всіх хто замовляє товари з Алі, рано чи пізно починають цікавитись питанням – як відстежити посилку з аліекспрес.

Що таке трек номер і де дізнатися трек номер посилки?

Зазвичай після оплати замовлення на Aliexpress, багато хто відразу починають шукати трек номер і далі починають панікувати коли його не знаходять, але не варто хвилюватися, трек номер видається не відразу, а тільки через кілька днів, це цілком нормально. Якщо Ви, наприклад, оплатили покупку карткою, то оплата обробляється 1-2 дні і тільки після цього продавець отримує повідомлення, що надійшло замовлення і потрібно упакувати і відправити посилку покупцеві. Після того як оплата товару підтверджена, китайський продавець замовляє його у постачальника (1-2 дні) або якщо товар є в наявності, то відправляє його Вам поштою протягом 1-2 днів.

В середньому на обробку і відправку посилки йде 2-7 днів, а сам трек номер починає працювати, тобто Трекати, зазвичай через 2-3 дні з того моменту, як посилка відправлена. Отже, перейдемо до того де знаходиться трек номер на Аліекспресс, або де його подивитися. Для цього потрібно зайти на головну сторінку http://ru.aliexpress.com, натиснути на меню, що випадає і перейти в розділ Мої Замовлення(My Orders):

Як відстежити посилку з Аліекспресс?

Розділ Мої Замовлення виглядає приблизно як на картинці нижче, кстате якщо навести мишку на кнопку “Перевірити відстеження”, то виліз підказка з місцезнаходженням псилкі (трекінг інформація), а якщо клікнути на кнопку “Подробнее”, то відкриється сторінка з детальною інформацією про замовлення, де можна подивитися і дізнатися ваш номер відстеження “трек номер”:

Як відстежити посилку з Аліекспресс?

На сторінці з докладною інформацією про замовлення, знаходиться ваш трек номер, а також посилання на сайт де його можна відстежити (приклад показаний на скріншоті знизу, колонка зправа). Більшість трек номерів Аліекспресс вміє відслідковувати автоматично і показує поштові статуси посилки на сторінці з докладною інформацією замовлення (не завжди і іноді з затримкою):

Як відстежити посилку з Аліекспресс?

Іноді посилання на відстеження, яке надає продавець, заховане в тексті на сторінці докладного опису замовлення, посилання зазвичай знаходиться трохи правіше від трек номера, там може бути 1-2 колонки з текстом, так що шукайте уважно:

Сайти для відстеження посилок

Маючи трек код, відстежити посилку не складно, для цього є безліч безкоштовних сервісів. Рекомендуємо завантажити спеціальний плагін для вашого браузера, який називається Aliexpress Tool і дозволяє відстежувати будь-які поштові трек коди і надає швидкий доступ до меню Аліекспресс буквально одним кліком:
Для браузера Google Chrome:https://chrome.google.com/webstore/detail/aliexpress-tool/hcepnndfbljmdlbklfpocopgafanngom
Для браузера Opera:https://addons.opera.com/ru/extensions/details/aliexpress-tool/?display=rus
Для браузера Mozilla / Firefox:https://addons.mozilla.org/ru/firefox/addon/aliexpress-tool/
Для браузера Safari (MacOS / MacBook):https://extensions.apple.com/details/?id=com.aliexpress.tool-9NAM8UWNRP

(Підтримуються трек номери міжнародної пошти Китаю, якій відправляється 99% посилок China Post Air Mail, Hong-Kong Post, Singapore Post, Swiss Post, EMS – це звичайна пошта, а також трек номера кур’єрських поштових компаній DHL, UPS, FedEx, TNT, GLS, Aramex, DPD, E-Shipper, FLYT, HHEXP, SFC, XRU)

ВВЕДІТЬ СВІЙ ТРЕК У ПОЛЕ ДЛЯ ВВЕДЕННЯ ТРЕКІВ

Є також регіональні поштові сервіси на яких можна відстежити міжнародні поштові відправлення звичайної пошти і окремо комерційні поштові служби. На сайті Аліекспресс є платна і безкоштовна доставка, при безкоштовній доставці посилка зазвичай відправляється поштовою службою China Post або Пошта Китаю, яку можна відстежити на сайті http://intmail.183.com.cn/icc-itemtraceen.jsp(хоча краще введіть свій трек у поле для введення треків і відстеження будь-яких посилок з Аліекспресс):

Як відстежити посилку з Аліекспресс?

далі, після того як посилка покинула межі Китаю, вона перестає Трекати (відслідковуватися) на сайті пошти Китаю і далі буде трекатись на регіональних поштах тих країн, через які проїжджає посилка і потім вже на вашій місцевій пошті. Ось найпопулярніші поштові служби звичайних державних/національних поштових компаній на яких зможете відстежити вашу посилку коли вона прибуде в вашу країну:

Укрпошта

Трекінг Пошта України (Укрпочта / Укрпошта):http://ukrposhta.ua/ua/vidslidkuvati-forma-poshuku (посилка відстежується тільки коли потрапить на територію України)

Як відстежити посилку з Аліекспресс?

Белпочта

Трекінг Пошта Білорусі (Белпочта): http://search.belpost.by/ (посилка відстежується тільки коли потрапить на територію республіки Білорусь)

Як відстежити посилку з Аліекспресс?

Почта России

Трекінг Пошта Росії: https://www.pochta.ru/tracking (посилка відстежується тільки коли потрапить на територію РФ)

Як відстежити посилку з Аліекспресс?

Казпочта

Трекінг Пошта Казахстану (Казпочта): http://www.kazpost.kz/(посилка відстежується тільки коли потрапить на територію республіки Казахстан)

Як відстежити посилку з Аліекспресс?

Ще є міжнародні поштові служби доставки EMS (http://www.ems.com.cn/english.html) або DHL (http://www.dhl.ru/) або можете використовувати універсальний поштовий трекінг на сайті http: // www.17track.net/en/ чи тут https://global.cainiao.com/