Які категорії водійських прав існують в Україні з 2015 року | Альтернатива

Які категорії водійських прав існують в Україні з 2015 року

Буки, Маньківка, Звенигородка, Ватутіне, Черкаси новини

З кожним днем кількість власників авто в усіх країнах нестримно росте. Навіть зростання ціни на бензин не зможе зупинити людину в гонитві за комфортом. Але перед тим, як сісти в машину і поїхати у справах, потрібно навчиться керувати автомобілем. Для цього в кожній країні існують автошколи, які можуть дати Вам усі необхідні знання, пише auto.today.

auto-prava-drive-licenceОтримання прав – процес доволі складний та тривалий у часі. Перш, ніж отримати своє законне право сісти за кермо своєї машини або свого мотоцикла, людина повинна вивчити правила поведінки на дорогах, проїздити по місту певну кількість годин, повинен навчитися правильно паркуватися. Автолюбителів не лякають пробки мегаполісів, вони хочуть їздити на роботу, додому, на відпочинок в максимально комфортних для себе умовах.

Перш, ніж піти в автошколу, щоб здати на права, треба відштовхуватися від свого транспортного засобу, оскільки саме від його виду залежатиме категорія, за якою Вам дадуть водійське посвідчення.

Сьогодні за законом України “Про дорожній рух” і з урахуванням супутніх нормативно-правових актів виділені такі категорії водійських прав:

А1 – моторолер, мопед, інший двоколісний транспорт, де стоїть двигун з робочим об’ємом не більше 50 сантиметрів кубічних, або ж електродвигун, потужність якого не перевищує 4 кВт;

А – мотоцикл, інший двоколісний транспорт, що, можливо, має бічний причіп, з двигуном робочого об’єму не більше 50 кубічних сантиметрів, або з електродвигуном, який здатний розвинути потужність
більше 4 кВт;

В1 – квадроцикл, трицикл, мотоколяска і інший мототранспорт з трьома/чотирьма колесами, вага яких становить не більше 400 кг;

В – машина, маса якої не більша 3,5 т, а загальна кількість посадочних місць без сидіння для водія не більша 8;
С1 – автомобіль, призначення для перевезень вантажу, маса якого знаходиться в діапазоні 3,5-7,5 т;

С – автомобіль, призначений для вантажоперевезень, маса якого становить 7,5 т і більше;

D1 – автобус, в якому перевозять людей, при цьому кількість сидінь, окрім місця для водія, становить не більше 16;

D – пасажирський автобус, в якому можна перевозити більше 16 чоловік;

– легкова машина з причепом, сумарна вага якого не більше 750 кг;

СЕ – вантажне авто з причепом, масою максимум 750 кг;

С1Е – машина підкатегорії С1 з причепом і повною масою менше 750 кг;

D1Е – мікроавтобус, який підпадає під категорію D1, з причепом;

DE – машина з категорії D з причепом;

Т – трамвай, тролейбус.

Окрім вказаних норм, транспорт, який підпадає під категорії В, С1, С, D1 і D, може експлуатувати водій, який отримав права категорії ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE відповідно. Сьогодні на законодавчому рівні посвідчення водія роблять за європейським зразком. З настанням 2017 року, в права будуть введені 2 нових категорії – АМ і А2.

Під категорію АМ підпадає транспорт двоколісний або триколісний, який розвиває швидкість, яка не перевищуватиме 45 км/год.

Категорія А2 – це мотоцикли, потужність яких не перевищує 35 кВт, а співвідношення між потужністю і масою не вище 0,2 кВт на 1 кг. Також в правах більше не буде категорії Т, яка надає право на управління трамваєм і тролейбусом. Також з 2017 року міняється і мінімальний вік, якого повинна досягти людина для того, щоб мати можливість отримати права певної категорії. Наприклад, з 2017 року мотоциклом, який підпадає під категорію А, можуть управляти молоді люди віком від 20 років, а не від 16, як зараз.

Аналогічна ситуація з категорією С – вантажівкою зможе управляти особа віком 21 рік і вище, а не 18.
Вантажівками з причепом, тобто транспортом з категорії СЕ, можуть управляти люди, що досягли не, як зараз, 19 років, а 21 року. Права за категорією D і DE видаватимуться з 24 років, не а з 21 року як зараз. Але ось ситуація з категоріями BE і С1Е зворотна. За цими категоріями права видаватимуть не з 19 років, а з 18. Навчання на права різних категорій займає різну кількість часу і грошей.

Щоб отримати посвідчення за категорією А і А1 треба витратити приблизно 1,5-2 місяці. Тривалість навчання встановлюється самою автошколою. Навчання за категорією В і D займає, як мінімум, 2 місяці. Для того, щоб отримати посвідчення категорії, треба відучитися мінімум 3 місяці. Загалом, навчання у будь-якій хорошій автошколі займе від 2 до 3 місяців. В цей час “вміщується” і практичне, і теоретичне зайняття. Ціна буде різною, оскільки виставляється вартість конкретно автошколою.

Отже підсумуємо – з якого віку надається право на кермування транспортними засобами:

  • з 16 років— категорії А1, А;
  • з 18 років— категорії В1, В, С1, С;
  • з 19 років— категорії BE, C1E, СЕ;
  • з 21 року— категорії D1, D, D1E, DE, Т.