Який бізнес можуть започаткувати українці у Німеччині | Альтернатива

Який бізнес можуть започаткувати українці у Німеччині

Німеччина – це країна, яка приваблює бізнесменів з усього світу. Відбувається це з кількох причин. Перш за все, в Німеччині відсутні будь-які відмінності між власним і іноземним капіталом. Це стосується як фінансових операцій, так і валютних. Єдиною умовою є реєстрація всіх переказів за кордон і з-за кордону в місцевих банках, пише olympica.com.ua

Ведення бізнесу в Німеччині може бути здійснено будь-яким бажаючим. Потрібен тільки достатній капітал або певні навички. При цьому місце проживання значення не має.

Категорії підприємців

У Німеччині тих людей, які ведуть власну справу, поділяють на дві групи. До першої з них відносять бізнесменів. У другу групу входять ті, хто володіє “вільними професіями”. Підприємців цих груп розглядають як власників власних фірм.

Передумови для відкриття компанії

Як відкрити свій бізнес у Німеччині? Над цим питанням замислюються багато російські підприємці. І це не випадково, адже дана держава є економічним центром Єврозони і має стабільність в політичній сфері. Крім того, Німеччина активно підтримує всіх, хто починає свій бізнес в цій країні.

Лояльну позицію займають структури влади. Вони не вимагають у починаючих бізнесменів хабарів, а активно допомагають їм освоїтися на новому місці.

Перед тими, хто відкрив у Німеччині свою справу, з’являються чудові перспективи. Відбувається це завдяки тому, що німецький бренд високо цінується на світовому ринку.

Вибір організаційно-правової форми компанії

У Німецькому законодавстві передбачено кілька певних видів ведення бізнесу. До цього переліку входять: Акціонерне товариство і Товариство, що має обмежену відповідальність, Командирське і Повне товариство, а також інші форми.

Перш ніж відповісти на питання про те, як відкрити свій бізнес у Німеччині, необхідно вибрати той вид ведення справ, який для вас найбільш прийнятний. У тому випадку, коли планується створення невеликої фірми, найзручніше зареєструвати її в якості товариства з обмеженою відповідальністю. При цьому засновниками можуть бути фізичні особи або юридичні. Варто мати на увазі, що відповідальність за допущені правопорушення вони несуть в обсязі своєї частки. Засновники таких підприємств можуть не мати німецького громадянства.

Етапи реєстрації

Після того як з формою ведення бізнесу ви визначилися, необхідно отримати телефонний номер та юридичну адресу. Для цього можна орендувати офіс. У ньому буде і телефонний зв’язок. Офіси в оренду здаються в Берліні, а також у багатьох інших містах країни.

Як відкрити свій бізнес у Німеччині і не платити за оренду приміщень? У сучасних умовах може бути створений віртуальний офіс. Тут і будуть прийматися дзвінки від особи майбутньої компанії.

На наступному етапі організації підбирається назву. Його в обов’язковому порядку необхідно погодити в торгово-промисловій палаті, що знаходиться в регіоні відкриття бізнесу. У країні таких організацій діє більше восьми десятків.

Після цього необхідно розробити статут фірми. Важливим кроком є підписання установчого договору. Цей важливий документ повинен містити перелік обов’язкових відомостей. До них належать такі: повна назва компанії, її юридична адреса, обраний вид діяльності, розподіл часток між засновниками та їхні повноваження, а також величина статутного капіталу і тривалість роботи.

На наступному етапі необхідно провести нотаріальне завірення виробленої реєстрації . Ця послуга обходиться в п’ятсот євро. Знайти фахівця допоможе офіційний сайт нотаріальної палати Німеччини. При цьому приймаються і усні звернення по телефону, і вислані електронною поштою.

Для того щоб відкрити бізнес у Німеччині, завірені документи потрібно віднести до установи банку. Там буде оформлений фірмовий рахунок для переказу початкового капіталу з позначкою “стадія реєстрації”. При цьому для нотаріуса банк дає виписку. У ній підтверджується відкриття рахунку.

Малий бізнес

Відкрити невелику справу в Німеччині не представляє особливої праці. Для того щоб зареєструвати малий бізнес, німецьке законодавство передбачає спрощену систему.

Як відкрити свій бізнес у Німеччині, якщо ви вирішили стати підприємцем? Невеликим фірмам достатньо стати на облік в торговому представництві за місцем свого знаходження. При віднесенні підприємства до малого бізнесу враховується його щорічний товарообіг. У невеликих фірм він не перевищує двохсот п’ятдесяти євро. Для малого бізнесу існує і ще один критерій. Розмір річного прибутку. Він повинен бути менше двадцяти п’яти тисяч євро. Ідеї для малого бізнесу в Німеччині багатогранні. У списку підприємництва знаходяться багато фахом. В області медицини це лікарі та масажисти, психологи та доглядальниці, рятувальники та акушери. Хто має юридичну освіту, можуть працювати адвокатами і нотаріусами, а також консультантами. Люди творчих спеціальностей також можуть мати малий бізнес. Відкривають свою справу дизайнери і конструктори, фотографи і танцюристи, письменники і художники. У малому бізнесі багато журналістів і перекладачів, істориків, а також людей, що представляють педагогічні, економічні та технічні спеціальності.

Freiberufler

У Німеччині, крім всіх перерахованих вище, є ще одна форма ведення бізнесу. Аналогів в Росії у неї не існує. Вона носить назву Freiberufler. Розвиток бізнесу в Німеччині з застосуванням цієї форми організації підходить для тих, хто з якихось причин не може відкрити велику компанію. Однак якщо вміння і навички самостійної роботи у вас присутні, то підприємництво найкраще зареєструвати у вигляді Freiberufler.

З юридичної точки зору даний людина є бізнесменом. У той же час він заробляє гроші сам на себе. Рід такої діяльності за законодавством Німеччини не є підприємництвом. На російську мову цю форму ведення бізнесу можна перекласти як “представники вільних професій”. При цьому мається на увазі, що такі люди володіють великими знаннями, високою кваліфікацією і мають чималий досвід.

Провідні таку діяльність мають податкові пільги.

Вони не платять податок на ведення підприємницької справи. Але при цьому, як всі інші бізнесмени, вони зобов’язані внести в казну податок на додану вартість. Платять представники вільних професій і прибутковий податок.

Що можна зробити для відкриття бізнесу в Німеччині?

Для початку своєї підприємницької кар’єри вибирається оптимальний варіант. Можна просто купити малий бізнес у Німеччині. Ведення своєї справи в цій економічно розвиненій країні є можливістю отримання гарантованих доходів.

Провести покупку рекомендується за допомогою компанії-посередника. Професіонали нададуть послуги не тільки з придбання, але і проконсультують по напрямку використання діючого готового бізнесу. Інтерес у інвесторів викликають готелі та ресторани, автомийки та заправки, автомагазини та об’єкти побутового обслуговування, будівельні фірми і т. Д.

Покупка готового бізнесу

На міжнародному ринку Німеччина вже давно вважається країною вигідних і надійних інвестицій в нерухомість. В останні роки в кілька разів зросла кількість фінансових гравців, які вкладають гроші в дохідні заходи цієї країни. Готовий бізнес у Німеччині – це вигідне придбання. Свій капітал інвестори можуть зберегти стабільній економіці, отримуючи при цьому гарантований дохід.

Бізнес-ідеї в Німеччині різноманітні. Інвесторам пропонуються офіси та магазини, прибуткові будинки та інші активи. Крім того, при придбанні нерухомості, що приносить прибуток, можлива бізнес-еміграція до Німеччини або видача посвідки на проживання.

У інвесторів найчастіше можуть виникнути певні проблеми. Вони пов’язані з тим, що придбаною нерухомістю доводиться управляти. Для отримання доходу потрібно її також містити й контактувати з орендарями.

Однак існує більш вигідний готовий бізнес у Німеччині. Це інвестування в орендовану нерухомість. При цьому очевидна легкість в отриманні від неї доходу.

Купівля прибуткового бізнесу може бути проведена з оформленням кредиту або отриманням іпотеки в банку Німеччини. При цьому переважно купувати нерухомість в Гессені, Берліні, Баварії чи Вестфалії, які є найбільш стійкими регіонами в економічному плані.

Що вигідніше придбати?

Бізнес-ідеї в Німеччині різноманітні. Однак самий стабільний дохід можна отримати від покупки прибуткового будинку. Оренда квартир прибуток приносить невисоку. Однак цей доход найменш ризикований і самий ліквідний. Пояснюється це тим, що квартири в будинку можна буде продавати по одній. Знайти покупця на такий бізнес при цьому простіше, ніж на який-небудь великий об’єкт, адже існуючий попит на оренду квартир високий і дуже стійкий.

У тому випадку, якщо ваш фінансовий капітал володіє значними розмірами, рекомендується покупка супермаркету чи магазину в Німеччині. Це буде чудовою інвестицією. Продаж супермаркетів і магазинів проводиться при укладанні договорів оренди на тривалі терміни. Прибутковість такого вкладення становить від семи до одинадцяти відсотків щорічно.

Фіксований відсоток з доходу дозволить отримувати придбаний готель. Готельний бізнес – це одне з найбільш популярний напрямків для гарантованого доходу.

Найбільш захищеним і стабільним справою є купівля будинку для престарілих. Адже ці заклади знаходяться під державною опікою.

Новим всеевропейским трендом альтернативних джерел живлення є парк сонячних батарей. Його покупка також дозволить отримувати гарантований дохід.

Умови імміграції

Протягом ряду років Німеччина неохоче приймала тих, у кого був відсутній солідний стартовий капітал і досвід ведення справ. В даний час бізнес-еміграція до Німеччини значно спростилася. Це сталося після того, як влітку 2012 р в силу вступив закон “Про перебування, промисловий діяльності та інтеграції іноземців”. Цей документ скасував серйозні обмеження, які існували для тих підприємців, що розраховували на отримання виду на проживання.

Нові умови

Прийнятий закон зняв планку величини мінімальних вкладень. До цього бізнес-імміграція до Німеччини була можлива при стартовому капіталі в двісті п’ятдесят тисяч євро. Скасовано також і обов’язкова умова створення мінімум п’яти робочих місць.

Діючі до літа 2012 нормативні акти вимагали від іноземного громадянина складання бізнес-плану. Подані документи повинні були бути розглянуті спеціальною компетентною комісією. При цьому вона схвалювала тільки ті плани, які представляли для країни особливий економічний інтерес. В даний час специфіка діяльності підприємства жорсткої перевірці не піддається.

Значні зміни торкнулися і переліку претендентів на ведення бізнесу. Тепер свою справу в Німеччині можуть відкрити іноземні студенти, які закінчили німецькі вузи. До цього закону вони могли затриматися в країні тільки за умови працевлаштування в якості найманого працівника в яку-небудь компанію.

Варто підкреслити один нюанс. Випускники можуть відкрити свій бізнес тільки за набутою ними спеціальності.

Отримання доходу

Як бачимо, бізнес-імміграція до Німеччини стала доступнішою. Однак не будь приїжджий зможе домогтися в цій країні значних фінансових успіхів. Зайняти певну нішу в Німеччині зможе тільки людина, що володіє певними знаннями і пристойною сумою. При цьому варто пам’ятати і про економічні негаразди, причиною яких є європейська криза.

У нашій країні знайдеться не так багато людей, які мають реальне уявлення про те, як створити бізнес в складній обстановці. При цьому важливо пам’ятати, що в Німеччині неможливо прогодуватися за рахунок прибутку від непривабливого кіоску, що торгує тютюном, або від доходу автомата, що видає замість кави погано пахне рідина.

Рекомендації

У тому випадку, коли ви впевнені у власних силах, дійте! Всі клопоти з відкриття бізнесу займуть чотири-п’ять місяців. Можна основну частину підготовчої роботи передоручити юридичній агентству. Зрозуміло, тут доведеться заплатити за послуги, але при цьому ви отримаєте економію часу і подстрахуетесь від різних помилок при оформленні.