З 2017 року можна буде оформити пенсію без прив'язки до місця проживання – Розенко | Альтернатива

З 2017 року можна буде оформити пенсію без прив’язки до місця проживання – Розенко

Ініціатива уряду щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати з наступного року до 3 200 грн дуже суттєво допоможе процесу легалізації заробітних плат, відтак збільшаться надходження до ПФУ і це дозволить збалансувати його бюджет або запровадити нові пенсійні програми.

Зокрема, зараз дуже актуальним є процес осучаснення пенсій. Адже мінімальний розмір пенсії піднімають, але є ще значна категорія пенсіонерів (4–4, 5 млн), пенсії яких були заморожені ще кілька років тому. Відтак, ці люди нарікають на таку несправедливість, і ми зобов’язані провести осучаснення їхніх пенсій в наступному році, знайти для цього потрібний ресурс. З 2017 року можна буде оформити пенсію без прив’язки до місця проживання.

Про це сьогодні у Львові під час засідання правління Пенсійного Фонду України (ПФУ) сказав Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко,– передає кореспондент IA ZIK.

Засідання відбулося за участі начальників головних управлінь обласних відділень ПФУ, а також Києва. Провадив засідання голова Пенсійного фонду України Олексій Зарудний. З привітальним словом виступив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, який висловив подяку працівникам Пенсійного Фонду за їхню працю.

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко зазначив, що є певна динаміка у виконанні домовленостей і доручень, які ставили перед Пенсійним фондом України.

«Незважаючи на непростий час в Україні,ми забезпечуємо вчасно і в повному обсязі виплату всіх пенсійних зобов’язань. Завдяки тому, що спільно з Міністерством соціальної політики, СБУ ми наводимо порядок з пенсійними виплатами переселенцям, лише за останні 10 місяців нам вдалося запобігти безпідставним виплатам з ПФУ та держбюджету на суму понад 11 млрд грн. Це сприяє покращенню фінансової спроможності Пенсійного Фонду. Окрім того, на майже 2, 5 млрд грн скоротився борг ПФУ перед державним казначейством. Відтак у цьому році ми лише покриваємо заборгованості, які накопичили за попередні терміни. У нас є достатньо фінансів, щоб з 1 грудня 2016 року забезпечити збільшення прожиткового мінімуму і розміру мінімальної пенсії на 10%. Тому ПФУ має здійснити всі необхідні перерахунки», – сказав Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. Фото: Миколи Тиса/ZIK

«Я не виключаю, що пенсійні виплати, які мали зробити людям в січні, ми так само, як і минулого року, мусимо здійснити до нового року», – додав він.

За його словами, в бюджеті на 2017 закладено на 11 млрд більше коштів для пенсійних виплат, ніж у цьому році. Це є наслідком непростого для всіх нас рішення щодо зменшення ставки єдиного соціального внеску до 22%. «Ми розуміли, що це призведе до втрат ПФУ. Процес детінізації, хоча і йде, але не такими темпами, як би нам всім хотілося. Але всі нестачі ПФУ покривають за рахунок держбюджету, тому всі пенсійні зобов’язання перед пенсіонерами, попри зменшення доходів ми виконаємо в повному обсязі», – запевнив пан Розенко.

Він звернув увагу, що зросла на 1, 5 млрд грн заборгованість з платежів по ПФ і на сьогоднішній день становить майже 19 млрд грн.

Окрім того, під час засідання було обговорено стан виконання у січні – жовтні 2016 року плану роботи, бюджету та завдань, покладених на органи Пенсійного фонду та стан організації роботи з пенсійного забезпечення, обслуговування громадян, впровадження централізованих технологій призначення та виплати пенсій.

Йшла мова про впровадження нової централізованої технології призначення та виплати пенсій з використанням електронної пенсійної справи. «У ПФУ продовжують працювати над створенням реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та його інтеграцію з іншими інформаційними ресурсами Фонду. З 1 листопада працює оновлений веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду», – сказав Голова правління ПФУ Олексій Зарудний.