З червня цього року у Чехії зміняться правила реєстрації автомобілів | Альтернатива

З червня цього року у Чехії зміняться правила реєстрації автомобілів

Буки, Маньківка, Звенигородка, Ватутіне, Черкаси новини

З червня 2017 року в Чехії можна буде переоформити автомобіль на нового власника без участі продавця. У найближчі дні поправка в законі буде включена до Збірки законів. Про це передає Альтернатива з посиланням на “Чеські новини“.

Раніше продавець і покупець повинні були разом протягом 10 днів подати заяву про перереєстрацію транспортного засобу, або для цього була потрібна довіреність.

До цього покупці могли затягувати з перереєстрацією з різних причин, в тому числі і для того щоб не платити штрафи за порушення правил дорожнього руху або відсутність обов’язкової страховки. За несвоєчасну перереєстрацію загрожував штраф і продавцеві, навіть якщо це сталося не з його вини.

Тепер, за новими правилами, колишній власник буде подавати заяву, і на цій підставі новий власник повинен буде в установлений законом термін принести необхідні документи для реєстрації транспортного засобу. Якщо новий власник не з’явиться, то машину все одно на нього перереєстрували, буде оформлений новий техпаспорт і свідоцтво про реєстрацію. Таким чином, кожен, хто купує старий автомобіль, повинен розуміти, що з червня найпростіше пройти реєстрацію відповідно до закону.

Згідно з поправкою в законі, зареєструвати автомобіль можна буде в усіх державних установах населеного пункту з розширеним полем діяльності. Раніше автомобілісти могли звертатися тільки до установ за пропискою або юридичною адресою компанії.