З родичами Тараса знайомляться і в далекому зарубіжжі | Альтернатива

З родичами Тараса знайомляться і в далекому зарубіжжі

Микола Павлович Лисенко Микола Лисенко перед початком презентації свої книги у Львові.

Нещодавно у львівському видавництві “Апріорі” побачило світ друге видання книги Миколи Лисенка – праправнука Великого Кобзаря по брату Йосипу “Коріння Шевченкового роду”.

 Перше видання книги, до якої понад 30 літ визбирував Микола Павлович матеріали про всіх своїх родичів, знайшло своїх поціновувачів як в Україні, так і в зарубіжжі. Отож наклад видання в 500 примірників виявився аж надто мізерним. Проте грошей на перевидання книги автор, зрозуміло, не мав, а бажаючих профінансувати його на Черкащині не виявилося.

новини Черкащини Кошти віднайшли канадські громадські фундації – “Школа української спадщини імені Юрія Липи”, “Українська спілка образотворчих мистців Канади” та міжнародна громадська організація “Четверта хвиля». Тож цього разу значна частина накладу передана в Канаду й США. Також матеріали «Коріння Шевченкового роду» лягли до сценарію художньо-документального фільму “І я таки жив” режисера Олесандра Денисенка. В стрічці, котру також матиме змогу переглянути зарубіжний глядач, розкривається таємниця походження Тараса Шевченка від давнього козацького роду і спростовуються різного роду українофобні плітки, присутні зокрема в творах О. Бузини та телефільмі “Таємниці генія Шевченка” Світлани Усенко та Віталія Панасюка, що демонструвався минулого року на телеканалі “1+1”.

 Презентація другого видання відбулися у Народному музеї Тараса Шевченка Львівського палацу мистецтв – першій музейній установі, де зберігається схема генеалогічного дерева Шевченкового роду, укладена Миколою Лисенком. Зустріч автора з читачами відбулася також в органному залі Львова.

 А що ж Черкащина, яку називають Шевченковим краєм? Та й Микола Павлович Лисенко мешкає не десь, а в селі Шевченковому на Звенигородщині …

Марина ЛЕСЬ

Новини Черкащини

“Коріння ШЕВЧЕНКОВОГО роду” (автор – Микола ЛИСЕНКО,) видана у Києві в 2012 році