Замком графа Шувалова опікуватиметься громадська організація | Альтернатива

Замком графа Шувалова опікуватиметься громадська організація

Тальне, Звенигородка, Черкаси новини Замок Шувалова в Тальному

Мисливський замок графів Шувалових, збудований 1903 року у стилі французького Ренесансу, тривалий час був своєрідною візитівкою Тального. Приміщення не зазнало особливих руйнувань навіть протягом воєн і революцій. Приваблювало б воно численних екскурсантів і до сьогодні, аби в 2007 році не було занесене до обласної програми «Золота підкова».

Тальне, Звенигородка, Черкаси новини
Попри неодноразові запевнення тодішніх керівників Черкащини, розпочатої реконструкції замку так і не завершили, оскільки ж за охорону його ніхто не дбав, то злодії винесли звідти навіть радіатори опалення.

Тальне, Звенигородка, Черкаси новини

В такому стані майже два року тому вкрай занедбану й зруйновану будівлю мали передати на баланс Тальнівської міської ради. Проте в міськраді поставили вимогу: візьмемо, якщо попередні борги, що виникли в ході так званої реконструкції, буде погашено замовником. Оскільки ж цього не сталося обдрашпаний замок так і залишався без господаря. Врешті, аби повністю не втратити вже понівеченої пам’ятки архітектури загальнодержавного значення, в районі створили громадську організацію, яка опікуватиметься нею. Очолює організацію відомий не тільки на Тальнівщині, а й далеко за її межами, директор заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк.

 Марина ЛЕСЬ