Запорука успішного лікування раку передміхурової залози – раннє виявлення хвороби та профілактика | Альтернатива

Запорука успішного лікування раку передміхурової залози – раннє виявлення хвороби та профілактика

Для раннього виявлення онкологічних захворювань фахівці Черкаського обласного онкодиспансеру регулярно виїжджають у міста і райони області. Фахівці-урологи активно беруть участь у таких візитах, оскільки у структурі онкозахворювань у чоловіків в Україні рак передміхурової залози посідає друге місце після раку легенів.

Як розповідають фахівці, проблема раку передміхурової залози сьогодні актуальна через невпинне зростання кількості захворювань в усьому світі. У багатьох країнах ця недуга є найпоширенішою серед злоякісних новоутворень у чоловіків середнього та похилого віку. Злоякісне переродження передміхурової залози виявляють сьогодні у 15-30% чоловіків старших 50 років і у 8 з 10 чоловіків старших 80 років.

У загальносвітовій структурі онкологічної захворюваності рак передміхурової залози займає третє місце, після злоякісних новоутворень легень і шлунка. Щорічно ця патологія діагностується більш ніж у півмільйона людей.

В Україні ця онконедуга посідає друге місце після раку легенів.
У нашій області 7 з 10 випадків захворювання виявляють в запущеній стадії, коли радикальне лікування провести вже неможливо. Недостатньо хороші результати лікування, обумовлені саме пізнім виявленням хвороби.

Рак простати підступний: захворювання може не проявлятися протягом багатьох років. Коли з’являється симптоматика – діагностується пізня стадія цього захворювання.

Навіть найменша пухлина простати має здатність давати метастази. При цьому ракові клітини починають мігрувати в інші органи. Найчастіше – у кістки тазу, стегон і хребта, наднирники, печінку і легені. Факторами ризику, переважно, є вік та спадковість.

Запорукою успішного лікування цієї онкопатології є її раннє виявлення. Більшість дослідників вважають за доцільне проведення огляду чоловіків, починаючи з 40-50 років. У той же час, як показує клінічний досвід, пацієнти можуть бути значно молодші 40 років.

Аналіз крові на окомаркери ПСА (простатспеціфічний антиген) – є єдиним способом ранньої діагностики цього злоякісного захворювання і способом, які забезпечують швидке прийняття рішення про подальше обстеженні та призначення адекватної терапії. Простатспеціфічний антиген – білок, що виробляється нормальними клітинами простати. Аденома і простатит можуть також супроводжуватися підвищенням концентрації ПСА, але стабільно високий рівень ПСА характерний тільки для злоякісного новоутворення передміхурової залози. Утім, остаточний діагноз встановлюється тільки після біопсії простати.

Рак передміхурової залози – захворювання, яке може бути виявлене у кожного чоловіка. На жаль, на сьогоднішні не існує способу, що гарантує захист від раку. Можливо лише знизити ризик розвитку цього захворювання.

Лікарі наголошують – встановлення діагнозу раку передміхурової залози можливе тільки в онкологічних установах, а усі чоловіки старше 40 років щорічно повинні проходити профогляди у лікаря-уролога з обов’язковим дослідженням аналізу крові на простатспецифічний антиген.
Фахівці стверджують – рак виліковний, особливо в ранній стадії. Черкаський обласний онкодиспансер готовий прийняти всіх охочих, надати медичну допомогу на найвищому сучасному рівні з використанням новітніх технологій.

Максимально рання діагностика, залежно від стадії виявленого захворювання,  дає можливість вибору найбільш оптимального лікування – як консервативного, так і оперативного.