Звенигородські голуби – над Києвом | Альтернатива

Звенигородські голуби – над Києвом

Черкаські новини

Нещодавно у Києві, на базі Національного еколого- натуралістичного центру відбулася Національна виставка-конкурс голубів «Голуб – птах громадських організацій», організована Президентом Всеукраїнської Асоціації голубоводів Юрієм Алексєєвим. Так-так, з тим самим Алексєєвим, якого знають на Черкащині як керівника одного з кращих сільськогосподарських підприємств Звенигородського району – СТОВ «Неморож». В рамках цієї події і відбулося бліц-інтерв’ю з шанованим у краї господарником і не менш відомим в Україні голубоводом.

– Юрію Олександровичу, на виставці-конкурсі далеко не останніми були і наші, звенигородські голуби…

– Це справді так. Тому й наші шановані голубоводи Дмитро Поліщук, Василь Крамаренко та Станіслав Тюпа були нагороджені медалями виставки. Взагалі ж, я не пам’ятаю жодної виставки, де б звенигородські голуби, передусім голуби Миколаївської породи з особливо красивим стилем польоту не були відмічені досить вимогливим журі.

– Кажуть, що виведенню в чистоті голубів цієї породи Звенигородка має завдячувати Вам?

– Не буду заперечувати, що протягом 50 років, ще з раннього дитинства, займаюся селекційною роботою в голубівництві. Коли моїх старших братів Володимира і Петра, які тримали голубів, призвали до війська, мені довелося доглядати їхніх підопічних. У той час майже у всіх були бокаті голуби невеликого розміру. Летіли відмінно, але внизу сходили на круг, вгорі ж стояли без кругів. Ці круги мене не задовольняли і я поставив собі за мету вивести кращих «літунів». Протягом десятиріч досяг таки непоганих результатів. Водночас виїздив в центральні райони, на південь України, де запозичував кращий досвід, радився з такими ж голубоводами. Проте в тому, що у нас не були загублені льотні якості породи Миколаївських високольотних торцових безкружних голубів в чистоті й зі стилем польоту «метелик» та «жайворонок», велика заслуга й моїх давніх друзів і однодумців – Олександра Беркуна, Володимира Дяченка, Костянтина Корольова, Степана Спмборського, Володимира Стеценка, Афанасія та Олексія Черкасенків, Михайла Швачка. Взагалі ж наше місто славиться шанувальниками цих чудових птахів, яких недаремно називають птахами миру. Аби не бути голослівним, зішлюся на висновки фахівців, які стверджують, що в Звенигородці любителів гону на кількість населення найбільше в усій Україні.  І наводять при цьому переконливі цифрові дані: у Звенигородці з її  22 тисячами населення 35 членів нашої федерації, тоді як, наприклад, у Луцьку (200 тис. населення) – 20 , у Сумах (290 тис.населення) – 22, а у Києві взагалі нема гону…

Національна виставка-конкурс голубів  під гаслом «Голуб – птах громадських організацій»

– Ті ж фахівці стверджують, що Ваша заслуга не тільки в досягненнях щодо збереження Миколаївських голубів, а і в тому, що Ви змогли відродити гін високольотних безкружних в Україні. Як це сталося?

  –  В структурі Всеукраїнської Асоціації голубоводів була Федерація високольотного та гонного голубівництва, але тривалий час вона існувала тільки на папері. В лютому 2005 року під час виставки в Миколаєві відбулася конференція, на якій я підняв це питання і виявив готовність очолити та відродити діяльність Федерації. На підтвердження своїх слів, виклав з кишені більше п’яти тисяч гривень на забезпечення її функціонування. Та й потому за свої кошти закуповував медалі та інші нагороди голубоводам, які , до речі, отримували їх по заслугах, а не за присутність на виставках.

– Розповідають, що такого ж принципу дотримуєтеся Ви і на посаді Президента Асоціації голубоводів України. Отож успіхів Вам і Вашим однодумцям!

Марина ЛЕСЬ